POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [29.07.2021, 09:15:26] • Szczecin

III Wielki Charytatywny Kiermasz Paczki dla Bohatera

III Wielki Charytatywny Kiermasz Paczki dla Bohatera

fot. Organizator

Już w sobotę 31 lipca w godz. 10:00-15:00 przy ul. Sambora 4 w Szczecinie odbędzie się III Wielki Charytatywny Kiermasz Paczki dla Bohatera. Pierwszy Kiermasz Charytatywny Paczki dla Bohatera odbył się 10 kwietnia.

Skupił uwagę kilkuset osób, dzięki którym uzbierano prawie 10 tys. złotych na niezapomniane V Wakacje dla Bohatera: youtu.be/1PkYm19ZVjQ Dodatkową atrakcją dla dzieci i dorosłych były stoiska promocyjne m.in. służb mundurowych. W III Wielkim Kiermaszu wezmą udział m.in.: - 102 Batalion Ochrony z Bielkowa wraz z opancerzonym pojazdem BRDM2, - żołnierze z Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, - 12 Brygada Zmechanizowana z kołowym transporterem opancerzonym Rosomak wraz drużyną piechoty, - 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, - funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie wraz z pirotechnikiem, - Straż Pożarna z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, - Wojskowy Klubu Honorowych Dawców Krwi LEGION Oddział przy 1 kompanii regulacji ruchu w Szczecinie, - funkcjonariusze Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Szczecinie, - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie - funkcjonariusze zrzeszeni przy Klubie HDK PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, - Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, - przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK ochre Szczecin.

Dla dzieci przewidziana jest wata cukrowa i malowanie twarzy. Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera to organizacja, której celem jest wsparcie, pomoc i pamięć o wszystkich ludziach walczących o wolną Polskę - żołnierzach Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych m.in. AK, NSZ, WIN, podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny. Stowarzyszenie wspiera podopiecznych na co dzień, spełniając różne ich potrzeby. Od zakupu leków, środków higienicznych, medycznych, żywność medyczną, poprzez zabiegi rehabilitacyjne i masaże, po paczki, odwiedziny w dniu urodzin, organizowanie wspólnych obchodów ważnych świąt w tym m.in. 1 sierpnia, spotkania bożonarodzeniowe i inne.

Licząc na dobro darczyńców organizowany jest kiermasz, podczas którego w ramach wyprzedaży "garażowej", zbierane są środki na opłacenie wyżej wymienionych potrzeb, w tym szczególnie masaży i zabiegów rehabilitacyjnych po covidowych dla weteranów. Szykuje się mnóstwo ciekawych atrakcji, ciekawych przedmiotów i spotkania z fajnymi ludźmi. Wszystko odbędzie się przy zachowaniu reżimu sanitarnego spowodowanego pandemią Covid-19. Cała akcja odbędzie się dzięki współpracy Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, Grupy Rekonstrukcji Historycznej 12 Pułku Ułanów Podolskich i Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Szczecinie.

„Walczyli dla Nas, Zawalczmy dla Nich" 31 lipca, od godziny 10:00 do 15:00, ul. Sambora 4, Szczecin Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/242032477394542
Tomasz Sawicki - Prezes Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, tel: 508 182 185 E-mail: tomek.saw@interia.pl

Tekst, materiały prasowe: Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [30.07.2021, 09:40:22] • [IP: 188.146.129.***]

Oglądasz 1-1 z 1
■ Butik MJW, @ButikMJW, Wolin ul. Mickiewicza 1B. Zaprasza na jesienne nowości. ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■