POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.09.2021, 14:10:37] • Świnoujście

„Świadczenia na okres zasiłkowy 2021/2022”

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu przyjmują wnioski o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego, zasiłków rodzinnych i specjalnych zasiłków opiekuńczych na nowy okres zasiłkowy 2021/2022.

Druki wniosków dostępne są na stronie:
https://www.mopr.swinoujscie.pl/dokumenty-do-pobrania.html#131-wnioski-dzial-swiadczen-rodzinnych oraz w siedzibie MOPR przy ul. Dąbrowskiego 4 (na korytarzu II-go piętra).

Wnioski są przyjmowane w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przy ul. Dąbrowskiego 4 w dni powszednie w godzinach 8:00 – 15:00 w następujących pokojach:
- zasiłki rodzinne i specjalny zasiłek opiekuńczy – pok. 216, nr tel. 91 32 25 480,
- świadczenia z funduszu alimentacyjnego – pok. 218, nr tel. 91 32 25 465.
Terminy rozpatrywania wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczeń i ich wypłaty są zależne
od daty złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami i tak:
1. świadczenie z funduszu alimentacyjnego
- wnioski z lipca i sierpnia 2021r. – do dnia 31 października 2021r.,
- wnioski z września 2021r. – do dnia 30 listopada 2021r.,
- wnioski z października 2021r. – do dnia 31 grudnia 2021r.,
- wnioski z listopada 2021r. – do dnia 31 stycznia 2022r.,
- wnioski z grudnia 2021r. i stycznia 2022r. – do dnia 28 lutego 2022r.
2. zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy
- wnioski z lipca i sierpnia 2021r. – do dnia 30 listopada 2021r.,
- wnioski z września i października 2021r. – do dnia 31 grudnia 2021r.,
- wnioski z listopada i grudnia 2021r. – do dnia 28 lutego 2022r.

Wypłaty wszystkich przyznanych świadczeń za dany miesiąc realizowane są do końca tego miesiąca.
Zachęcamy Państwa do składania e-wniosków za pomocą portalu Ministerstwa Rodziny, Pracy
i Polityki Społecznej - empatia.mrpips.gov.pl .

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Butik MJW, @ButikMJW, Wolin ul. Mickiewicza 1B. Zaprasza na jesienne nowości. ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■