POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.09.2021, 22:28:12] • Świnoujście

Jest sobota - jest parkrun

Jest sobota - jest parkrun

fot. Marcin Ruciński

Według maksymy „jest sobota – jest parkrun" najlepsi świnoujscy parkrunowi wolontariusze zorganizowali #207 już edycję parkrun Świnoujście. W piękną, jeszcze prawie letnią pogodę na starcie w Parku Zdrojowym pojawiło się 57 uczestników biegu – komarów nie liczyliśmy, ale niewątpliwie było ich dużo, co przełożyło się na zdecydowanie lepsze rezultaty startujących.

Tuż przed startem miało miejsce miłe wydarzenie – jeden ze stałych uczestników Piotr MAĆKIEWICZ dołączył do elitarnego grona „zdobywców" 100 parkrunów, a tym samym uzyskał prawo do noszenia czarnej koszulki sygnowanej numerem 100 na plecach. Było to wydarzenie o tyle miłe, iż dzisiaj Piotr obchodził swoje urodziny (jak zwykle dwudzieste). Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Jest sobota - jest parkrun

fot. Marcin Ruciński

A wracając do rywalizacji – spośród 22 dzisiaj startujących pań najlepszymi wynikami mogły się pochwalić: Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (25:00), Marina STEGEMANN (26:30 – nowy rekord życiowy) oraz Monika MURAWSKA (26:34). W gronie 35 panów najszybciej dzisiaj przebierali nogami: Robert DERDA (19:46), Lamiri YACINE (19:56 – nowy rekord życiowy) i Marek JASIUCHNA (20:56 – także nowy rekord życiowy). W naszej lokalizacji miały miejsce dzisiaj 2 debiuty a 8 parkrunerów poprawiło swoje życiowe osiągnięcia na tym dystansie (chyba za sprawą wspomnianych wcześniej komarów). Wszystkim gratulujemy wyników i startu oraz wyśmienitej formy a szczegółowych wyników informacji należy szukać na target=_blank>www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults

Wspaniałą atmosferę i profesjonalną obsługę #207 parkrun Świnoujście zapewniało 11 wolontariuszy i nasz stały lokalny partner Hotel „Trzy Wyspy". Dodatkowego smaczku dzisiejszym zmaganiom dodał niezawodny Ryszard ZABIELSKI, który udostępnił dla naszych zawodników 5 dwuosobowych wejściówek do Cyrku Astoria. Szczęśliwymi posiadaczami wejściówek zostali: Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ, Robert DERDA – obydwoje za najszybsze pokonanie dzisiejszego biegu, Amelia ZAMARA, Marcelina GAWLE i Olga BRZUCHALSKA. Bilety będą do odebrania w kasie cyrku, w dniu występu po podaniu hasła, które ustali Ryszard. Dziękujemy wszystkim.

Jest sobota - jest parkrun

fot. Marcin Ruciński

A za tydzień kolejne emocje związane z porannym sobotnim bieganiem - #208 parkrun Świnoujście. Niezmiennie startujemy równo o 9.00 ze startu wspólnego usytuowanego w świnoujskim Parku Zdrojowym przy boisku. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Zespół parkrun Świnoujście

Autor notatki: Zbigniew Kosel


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Czwartek [23.09.2021, 18:30:34] • [IP: 88.218.252.**]

Pozdrawiam wolontariuszy, sympatyków i uczestników.Do komentarzy" miłośników" psów, psy biegają z nami od lat i nie sprawiają żadnych problemów.Panie Paździoch, pan jest taką małą zawistną bestią, bez empatii do kogokolwiek!

Gość • Poniedziałek [13.09.2021, 12:32:21] • [IP: 176.221.124.***]

Są dwa psy, drugi jest na dłuższej smyczy, nie widać go.

Gość • Poniedziałek [13.09.2021, 09:24:24] • [IP: 176.221.125.***]

co oni z tym psem robią? dwie smycze do jednego psa?

Pazdzioch • Niedziela [12.09.2021, 08:38:43] • [IP: 83.20.229.***]

Z kundlem na biegi?? Widać jakie mądre posunięcie po wkurwionym psie, że wszyscy go wyprzedzają a on na smyczy nie jest w stanie ich przegonić

Oglądasz 1-4 z 4
■ Butik MJW, @ButikMJW, Wolin ul. Mickiewicza 1B. Zaprasza na jesienne nowości. ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■