POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.04.2023, 07:26:28] • Świnoujście

Od kościoła przy śś Stanisława i Bonifacego do Chrystusa Króla. Dziś marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

W tym roku Palmowa Niedziela zbiega się z kolejna rocznicą odejścia do wieczności papieża –Polka. W setkach miejscowości w całej Polsce organizowane są zgromadzenia mające podkreślić przywiązanie rodaków do jednego z najwybitniejszych synów tej ziemi.

Podnoszone od niedawna sensacje, zdaniem nadal większości Polaków, mają na celu zanegowanie świętości i bagatelizowanie dorobku Karola Wojtyły. 18 lat jakie minęły od jego pożegnania z tym światem dostarczyły mnóstwa dowodów potwierdzających jego gigantyczne zasługi dla odrodzenia wolnej Polski, przybliżenia wiary zlaicyzowanemu światu, a wreszcie niezliczonych, potwierdzonych przypadków nawróceń, a nawet fizycznego uzdrowienia, Kościół zawdzięcza mu także entuzjastyczny powiew młodości, który wpłynął m.in. na zmianę skostniałych reguł, upadek niewidzialnego muru dzielącego ludzi i tego całkiem realnego muru dzielącego Europę.

Takiego Jana Pawła II-go, uśmiechniętego i oddanego bez reszty ludziom, zwłaszcza najsłabszym i poniżanym chcą przypomnieć dziś organizatorzy marszu w obronie dobrego imienia JPII. Marsz rozpocznie się od spotkania i modlitwy w parafialnej świątyni śś Stanisława i Bonifacego przy ul. Siemiradzkiego. Z hasłami obrony dobrego imienia JPII uczestnicy marszu przejdą ulicami miasta do kościoła pw. Chrystusa Króla. Niedziela zakończy się tam późnym wieczorem przy pomniku polskiego papieża i czuwaniu, które trwać będzie do godziny odejścia Jana Pawła z tego świata.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [06.04.2023, 10:44:00] • [IP: 46.205.140.***]

Dobre imię same się broni !!

Gość • Niedziela [02.04.2023, 08:54:43] • [IP: 46.204.105.***]

Dziękuję za podanie godziny rozpoczęcia marszu. :-)

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■