POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.06.2023, 17:36:44] • Świnoujście

Mistrzostwa Województwa Młodzików Lekkiej Atletyce

Podczas Mistrzostw Województwa w kategorii U16, które w minioną środę (28 czerwca 2023 r.) odbyły się na stadionie Lekkoatletycznym w Goleniowie, przeprowadzono również Mityng Lekkoatletyczny w kategorii U14- U18., gdzie 16 osobowa grupa młodych lekkoatletów reprezentujących klub LA OSiR „Wyspiarz" pokazała niesłychaną wolę walki i bardzo wysoki poziom sportowy.

Bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej U16 był Franciszek Gralak, który w konkursie skoku wzwyż nie miał sobie równych i potwierdził, że zalicza się do czołówki młodych lekkoatletów w kraju, uzyskał kolejny tytuł Mistrza Województwa z wynikiem 165cm. Franek trzy tygodnie temu pokonał poprzeczkę na wysokości 180cm (3 wynik w Polsce wśród młodzików) i uzyskał minimum na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się we wrześniu w Słubicach.

Minimum, to wypełniła również, koleżanka klubowa Franka, Lena Szepke z wynikiem 158cm.

Fantastycznie zaprezentował się Rafał Kowalczyk w biegu na dystansie 1000 m zdobywając Wicemistrzostwo Województwa z wynikiem 2,52,27, ustanawiając tym samym rekord życiowy oraz Bartosz Litra w biegu na dystansie 300 m zajmując II miejsce z wynikiem 39,24 (rekord życiowy).

Ogrom emocji dostarczyły zmagania sztafet 4x100m. Zawodnicy naszego klubu w składzie: Franciszek Gralak, Rafał Kowalczyk, Bartosz Litra i Adam Grudzień wywalczyli brązowy medal z wynikiem 48,27.

Natomiast w kategorii U14 na dystansie 300 m Julia Jagusz nie miała sobie równych i zwyciężyła z bardzo dobrym wynikiem 45.48, ustanawiając tym samym rekord życiowy. Na tym samym dystansie koleżanka klubowa Aleksandra Pancer (2011) uzyskała również bardzo dobry wynik 46,66, tym samym zajęła III miejsce w mityngu, ustanawiając swój dotychczasowy rekord życiowy.

Wśród chłopców na tym samym dystansie w kategorii U14 klasą dla siebie okazał się Piotr Szyszka, który zwyciężył z wynikiem 42,35. Warto nadmienić, że Piotr startował również na dystansie 100m, gdzie zajął II miejsce z wynikiem 13,08.

Natomiast Szymon Pastuszka w debiucie na dystansie 600 m zwyciężył z wynikiem 1,38,26. Warto nadmienić, że Szymon na swoim koronnym dystansie 300m w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych zajął wysokie VII miejsce oraz reprezentował nasze Województwo w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup (LDK), które odbyły się w Lesznie i zajął VIII miejsce.

W kategorii U18 na dystansie 1000 m Magda Karpińska zajęła II miejsce z wynikiem 3,15,34. Warto nadmienić, że Magda na swoim koronnym dystansie 1500m zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2023 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Na wyróżnienie zasługuje występ Dawida Pecyny w kategorii U18, który na dystansie 600 m ustanowił rekord życiowy 1,26,12.

Gratulujemy i życzymy uzyskania jak najlepszych wyników i ustanowienia nowych rekordów życiowych w kolejnych zawodach.