iswinoujscie.pl • Niedziela [14.01.2018, 10:13:19] • Świnoujście

Świnoujścianie na IV Mistrzostwach Polski w Pływaniu Zimowym

Świnoujścianie  na IV Mistrzostwach Polski w Pływaniu Zimowym

fot. Organizator

W dniu 13.01.2018 r. w Katowicach na jeziorze Szlomiok odbyły się IV Mistrzostwa Polski w pływaniu zimowym. Zawody te to ewenement na skalę światową, ponieważ tej rangi zawody nie odbywają się gdzie indziej na świecie. Równocześnie odbywał się Puchar Świata w federacji IISA, a później Puchar Czech. Warunki jakie panowały, to temperatura powietrza -1 stopnia Celsjusza, a temperatura wody 2,3 stopnia Celsjusza. Ogólnie wystartowało 220 zawodników na różnych dystansach. Najdłuższa konkurencja to 1000 m.

Nasze miasto w tej konkurencji Mistrzostw Polski oraz w Pucharze Świata reprezentowało dwóch zawodników Michał Stefaniak oraz Klaudiusz Stępniewski z Sekcji Pływania na Wodach Otwartych i Pływania Zimowego Polskiego Ratownictwa Wodnego w Świnoujściu.

Świnoujścianie  na IV Mistrzostwach Polski w Pływaniu Zimowym

fot. Organizator

Kolejno miejsca na mecie w MP to 8 miejsce Michała z czasem 19:13,15 min. oraz 10 miejsce Klaudiusza z czasem 27:29,67 min. Kolejnymi zawodnikami naszej Sekcji byli Piotr i Paweł Kradyna, którzy startowali w konkurencjach kolejno 250 metrów i 500 metrów. Piotr zajął 27 miejsce z czasem 5:12,42 min. natomiast Paweł zajął 7 lokatę z czasem 9:37,22 min.

Świnoujścianie  na IV Mistrzostwach Polski w Pływaniu Zimowym

fot. Organizator

W ramach ciekawostki zaznaczamy, że zawody odbywają się w normalnym stroju pływackie (czepek, okularki i strój kąpielowy) bez żadnych zabezpieczeń termicznych.

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane, atmosfera niesamowita i wspaniali ludzie, którzy potrafią przezwyciężyć ból, zimną wodę i dopłynąć do celu.

Źródło: http://mmswinoujscie.pl/artykuly/52442/