iswinoujscie.pl • Czwartek [23.09.2021, 09:11:15] • zachodniopomorskie

Maturzyści z Pomorza Zachodniego w gronie najlepszych

Maturzyści z Pomorza Zachodniego w gronie najlepszych

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Trzech tegorocznych maturzystów z naszego regionu, za swoje szczególne osiągnięcia, otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Spotkanie, w którym udział wzięli marszałek Olgierd Geblewicz i członek zarządu Stanisław Wziątek, odbyło się w Szczecinie 22 września 2021 r.

Trzej tegoroczni maturzyści z Pomorza Zachodniego to finaliści ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”, realizowanego przez krakowską fundację Zawsze Warto w partnerstwie z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Aby znaleźć się w gronie najlepszych musieli zdawać maturę po raz pierwszy, przystąpić do wszystkich egzaminów obowiązkowych albo uzyskać tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej, przystąpić do co najmniej dwóch egzaminów na poziomie rozszerzonym (dot. liceum ogólnokształcącego)/jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym (dot. technikum), z każdego egzaminu (przedmiotu) maturalnego uzyskać wynik co najmniej 90 % (dot. liceum)/ 85% (dot. technikum), a z co najmniej jednego przedmiotu uzyskać wynik 100 %.

- Wysokie wyniki to potwierdzenie ogromnego potencjału i pasji młodych ludzi, ale też sukces rodziców, efekt pracy szkoły i środowiska. Serdecznie gratuluję tego sukcesu i życzę kolejnych na dalszej drodze edukacji. Oczywiście chcielibyśmy, żebyście powiększyli grono zachodniopomorskich studentów, ale jeśli wybierzecie inne uczelnie to będziecie wspaniałymi ambasadorami Pomorza Zachodniego. - mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Maturzyści z Pomorza Zachodniego w gronie najlepszych

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

W tegorocznej – VIII edycji – projektu Matura na 100 procent spośród 273 419 zdających egzaminy maturalne 2021 kryteria spełniło 62 maturzystów z całej Polski. To finaliści tegorocznej edycji. Spośród nich Kapituła wyłoniła 26 laureatów (w tym dwie maturzystki z województwa zachodniopomorskiego).
Laureatki:
- Julia Pawlak – absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.
- Maria Krajewska – absolwentka XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.
Finalista:
- Kacper Grabowski – absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Każda z tych osób otrzymała list gratulacyjny oraz nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 2,5 tys. zł.

Finałowa gala tej edycji projektu odbędzie się 24 września w Rzeszowie.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Źródło: http://mmswinoujscie.pl/artykuly/72427/