POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.06.2018, 15:19:28] • Świnoujście

Trzy miesiące aresztu dla sprawców kradzieży rowerów

Trzy miesiące aresztu dla sprawców kradzieży rowerów

fot. Sławomir Ryfczyński

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy okradli w Świnoujściu turystę, naruszyli jego nietykalność cielesną oraz grozili. Skradzione mienie wróciło do rąk właściciela, sprawcom przestępstw grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło podczas niedzielnego popołudnia. Turysta, który przyjechał na odpoczynek do Świnoujścia, pozostawił swój samochód wraz z trzema przypiętymi do niego rowerami, na parkingu przy ulicy Uzdrowiskowej. Kiedy mężczyzna wraz z rodziną udał się w kierunku plaży, w tym czasie dwóch sprawców zdążyło pokonać solidne zabezpieczenia jednośladów, po czym z ukradzionym sprzętem zaczęli się oddalać z miejsca popełnienia przestępstwa. Złodzieje byli tak łasi na drogie rowery, że jeden z nich jadąc jednośladem przewoził drugi łup na plecach.

Mężczyźni nie nacieszyli się jednak długo skradzionym mieniem, gdyż właściciel zauważył swoje rowery, z którymi oddalały się nieznane mu osoby. Do pogoni za złodziejami włączyli się też inni świadkowie.

W Parku Zdrojowym doszło do szarpaniny, gdzie jeden ze sprawców naruszył nietykalność cielesną właściciela skradzionego mienia oraz jednego ze świadków, zniszczył telefon oraz groził. Przybyli wezwani na miejsce policjanci zatrzymali dwóch sprawców przestępstw, a rowery wróciły do rąk właściciela. Jest to drogi sprzęt rowerowy wartości około 50 tys. zł.

37-letni świnoujścianin oraz 33-latek bez stałego miejsca zameldowania trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Komendant Miejski Policji w Świnoujściu złożył wniosek do prokuratora o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Prokurator przychylił się do niego i wnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawców przestępstw. Na wczorajszym posiedzeniu świnoujski sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Piątek [15.06.2018, 18:56:36] • [IP: 95.129.224.**]

wyjdą na zimę będą sanki kraść

Gość • Piątek [15.06.2018, 15:37:13] • [IP: 5.174.33.**]

a sprawcy pobicia przy Mc, Donalds wyszli na wolność.

Gość • Piątek [15.06.2018, 08:17:43] • [IP: 37.47.137.**]

Do : 21:07:57]  [IP: 80.245.188.*] to wychodzisz na rower trafić w obes...ych majtkach ? HI Hi HI

Gość • Piątek [15.06.2018, 08:02:30] • [IP: 31.0.87.***]

No i mają wakacje 2018 opłacone z pieniędzy podatników. Ps. Średniowieczne metody były lepsze... Może powinny powrócić ?

Gość • Czwartek [14.06.2018, 23:21:30] • [IP: 178.238.252.***]

Uf jakie dokonania policyji !!??oby wszedzie i dla wszystkich byly takie dzialania[bo mam inne doswiadczenia z takich gierek

Gość • Czwartek [14.06.2018, 22:23:18] • [IP: 94.254.230.***]

UKARAĆ PRZYKLADNIE..jak 10 to 10 !!" Robić nima komu" a kundle tylko swe łapska wyciągają po nie swoje. ..KARAĆ OSTRO!!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 22:21:37] • [IP: 176.221.123.**]

zaraz ich wypuszczą..takie prawo...a powinni pracować co najmniej 3 miesiące cięzko na rzecz poszkodowanych i świecić przykładem dla innych. ..młodych

Gość • Czwartek [14.06.2018, 21:35:12] • [IP: 176.221.123.**]

wakacje sobie fajne zalatwili debile

Gość • Czwartek [14.06.2018, 21:07:57] • [IP: 80.245.188.*]

Nie ma nic lepszego jak wyjsc z domu pójść po rower i na koniec trafić w obesranych majtkach do pudła. A miało być tak pięknie. Hihihi.

AGENDA 21 • Czwartek [14.06.2018, 20:14:37] • [IP: 80.245.178.***]

OJ TAM O, OJ TAM CO TO ZA KARA ? OBWIESIE PRZESIEDZĄ PARĘ MIESIĘCY W LUKSUSOWYCH PENSJONATACH UTRZYMYWANYCH PRZEZ PODATNIKA. LUKSUSOWE WARUNKI WIKT, PAKIET MEDYCZNY, UBRANIE I PRANIE, LEPIEJ JAK W RADISONIE. A GDYBY TAK TAKIEGO DEGENERATA DO LOCHU POD WIERZĄ, ZE SZCZURAMI O CHLEBIE I WODZIE WRZUCIĆ ? RAZ DZIENNIE Z NORY WYCIĄGAĆ, PROWADZIĆ NA PRĘGIERZ MIEJSKI, ABY WYBATOŻYĆ GODZIWIE KU UCIESZE GAWIEDZI I SPRAWIEDLIWOŚCI ?

Gość • Czwartek [14.06.2018, 19:57:43] • [IP: 94.254.231.***]

Gang „wieczorowa” pora 😂

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:43:05] • [IP: 80.245.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:25:12] • [IP: 31.2.85.***]

Skończy się uniewinnieniem bo poszkodowane u nie będzie się chciało włączyć po sądach by usłyszeć wyrok w zawiasach

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:10:31] • [IP: 78.49.112.**]

Brawo dobrze tym gnojom

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:55:44] • [IP: 94.254.231.***]

Wsadzić do kicia i łapska uciachać poprzez wsadzenie w koło rowerowe

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:48:31] • [IP: 37.47.138.***]

I tak to powinno wyglądć, bo miejsce złodzieja jest w więzieniu. Szkoda tylko że rączek nie ucięli.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:38:40] • [IP: 77.252.46.***]

Bardzo dobrze !że coś się zmienia w sądownictwie i są większe kary !Nareszcie złodzieje i bandyci !BOJCIE SIĘ!! BRAWO PIS!!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:32:04] • [IP: 80.245.191.***]

obciąć łapy i puścić wolno najlepiej z wieżowca

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:29:04] • [IP: 31.1.88.***]

do puchy na 5 lat dla przykladu

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:13:11] • [IP: 176.221.123.**]

zlodzieje bac sie

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:46:25] • [IP: 80.245.183.***]

nieudacznicy życiowi i podludzie:)

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:44:23] • [IP: 178.238.246.**]

WOW szok posadzili n 3 miech hmm

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:40:23] • [IP: 178.235.177.*]

I bardzo dobrze.Niech siedzą pasożyty.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:21:11] • [IP: 37.248.157.***]

Ale młotki

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:13:11] • [IP: 92.42.114.***]

Zawsze czytam ile to grozi za takie czy inne przestępstwo ciekawa jestem jak zostaną ukarani i czy zostaną ukarani.

Oglądasz 1-25 z 27
■ Po trzygodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła uchwałę zmieniające obowiązujące od 2008 granice strefy uzdrowiskowej C. Decyzja otwiera drogę wykonawcy do podjęcia prac budowlanych przy ulicy Bydgoskiej gdzie powstać ma nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ■ Joanna Agatowska: "Jesteśmy stawiani pod ścianą; ZPO jest bardzo potrzebny, trzeba to zrealizować ale boję sie podnieść rękę bo zbyt dużo niejasności jest w przebiegu działek, rozwiązań dotyczących parkingów. Liczę, że jednak wywiąże się tu dyskusja ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■