POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.10.2018, 20:59:08] • Świnoujście

Potrzebna jest pomoc dla osób starszych, niepełnosprawnych i ich rodzin

Potrzebna jest pomoc dla osób starszych, niepełnosprawnych i ich rodzin

fot. Koalicja Obywatelska

W Świnoujściu przybywa osób starszych borykających się z problemami zdrowotnymi i często są to osoby samotne, albo opiekują się nimi ich dzieci aktywni jeszcze zawodowo. Co prawda w niedalekiej przyszłości zostanie oddany ośrodek dla przewlekle chorych, jednak uważam, iż konieczne jest przeszkolenie osób, które w ciągu dnia pomogą zaopiekować się osobom w podeszłym wieku i niesamodzielnym.

Kolejnym ważnym problemem są szczepienia małych mieszkańców naszego miasta. Często dzieci nie są szczepione ze względu na problemy finansowe rodziców, może warto znaleźć pieniądze i wspomóc rodziny, które chcą zadbać o zdrowie swoich pociech, ale nie mogą pokonać progu jakim jest odpłatna szczepionka. Istnieje wiele problemów medycznych do rozpatrzenia, w chwili obecnej uważam, że nie powinnam państwu niczego obiecywać, ponieważ jest to źle odbierane przez wyborców tuż przed wyborami, ale głosy i propozycje Państwa chętnie wysłucham i przedyskutuję w większym gronie. Pozdrawiam i oczekuję na pełną współpracę ze mną po wyborach.


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Niedziela [14.10.2018, 21:15:40] • [IP: 93.94.186.*]

Ja nie rozumie tu wpisów. Każdy ma jakieś obiekcje i rady oraz porady. Co człowiek może zrobic sam w pojedynkę. Świata nie naprawi. A wpisy typu co Pani zrobiła -można równierz powiedzieć A co Pan czy Pani zrobili, by było lepiej oprócz opluwania innych i osądzania.Nie znam Pani doktor ale słyszałam dobre opinie o niej.

Gość • Sobota [13.10.2018, 19:07:34] • [IP: 188.146.41.**]

Jesyem ciekawa jak w niedalekiej przyszłości otworzy się ośrodek dla przewlekle chorych, bo jak narazie od wielu wielu lat są prowadzone tylko zbiórki pieniędzy, a ośrodka jak nie było tak nie ma.

Gość • Piątek [12.10.2018, 23:18:55] • [IP: 37.47.128.***]

ile osób niepełnosprawnych przyjmuje Pani sama w swoim domu/ mieszkaniu ? Aha ani jednego dziękuje do widzenia blabla to każdy potrafi.

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:14:12] • [IP: 83.11.223.**]

jestem pacjentką, cała rodzina jest od lat i wiem jedno wracamy do Niej bo to nie tylko lekarz, to osoba która słucha i pomaga. Nigdy mnie nie zawiodła, ciepła, inteligentna, empatczna, rozsądna. Lekarz z prawdziwego powołania.

Gość • Piątek [12.10.2018, 18:11:45] • [IP: 188.146.200.***]

Szanowna Pani, to co Pani pisze to czysty populizm. Co Pani zrobiła dla osób z niepełnosprawnością? Co Pani zrobiła dla seniorów, aby ułatwić im życie? Jakie projekty Pani realizowała? Dlaczego nie dostrzega Pani barier jakimi jest nasycony Pani zakład pracy? Żenada droga Pani, żenada.

Gość • Piątek [12.10.2018, 16:05:16] • [IP: 37.47.130.***]

Ma Pani rację Rząd nie zadbał o niepełnosprawnych i emerytów z najmniejsza emerytura takich jak ponad 40 lat pracy i 1273 emerytury jak za to żyć jak do specjalisty kolejka coraz dłuższa . Proszę poruszyć ten problem, uważam że osoby z tak mała emerytura nie powinni płacić podatku albo częściowo, głosujemy na Panią.

Gość • Piątek [12.10.2018, 14:55:28] • [IP: 37.248.208.**]

szcepienia... oj kobieto sama sie zaszczep

Gość • Piątek [12.10.2018, 13:35:36] • [IP: 37.47.128.**]

jeśli Pani swoją osoba popiera PO czyli Bartosza Arłukowicza który położył służbę zdrowia to mam obawy o Pani kompetencje również jako lekarza.

Gość • Piątek [12.10.2018, 12:27:59] • [IP: 178.238.253.**]

TRZEBA BYŁO AŻ WYBORÓW, ŻEBY DOJŚĆ DO TAKIEGO WNIOSKU, JESTEŚMY SAMOTNE, CHORA CZASAMI OD KILKU DNI NIE MAMY PODSTAWOWYCH ARTYKUŁÓW DO ŻYCIA HIGENY, KAŻDY NAWET DROBNY PROBLEM STANOWI DLA NAS BARIERĘ NIE DO PRZEBYCIA, CZASAMI POTRZEBNA ZŁOTA RĄCZKA, CZY SPECJALISTA OD GAZU, BO URZĄDZENIA STARE /A MIESZKAMY W BLOKACH, A JAK SIĘ COŚ STANIE/WYMAGAJĄ CHOCIAŻBY KONSERWACJI, CZY ELEKTRYKA, CZY ZWYCZAJNIE LEKI Z APTEKI, TO JEST KOSZMAR, I TRZEBA BYŁO WYBÓRÓW, ZE NP.W JEDNYM WIERZOWCU POŁOWA TO SAMOTNI STARSI CHORZY LUDZIE, KTÓRZY NAWET NIE MOGĄ CHODZIĆ, A PRZECIEŻ PRACOWALIŚMY P0 30-45 LAT.NICZEGO NADZYWCZAJNEGO NIE OCZEKUJEMY CZASAMI ZWYKŁEJ LUDZKIEJ ZYCZLIWOŚCI !CZAS MIJA SZYBKO, ZDROWYM, MŁODY, I BOGATYM SIĘ BYWA BARDZO KRÓTKO!

Gość • Piątek [12.10.2018, 12:07:49] • [IP: 79.187.252.**]

Nie tylko trzeba nieść pomoc starszym i niepełnosprawnym ale naszemu całemu krajowi trzeba głosować wszyscy do urn aby do rządów trafili wszyscy byle nie z pod znaku P...i... reszta jest milczeniem

BS • Piątek [12.10.2018, 12:01:07] • [IP: 62.216.207.***]

Jak lubiłem Panią doktor, to teraz już nie patrze za dobrze. N i PO to zdrajcy ojczyzny i przegrane marionetki

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:49:35] • [IP: 80.245.188.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:24:02] • [IP: 185.210.39.***]

WIARYGODNOŚĆ ZERO !!

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:10:03] • [IP: 93.94.190.***]

Dla jasności - mój wpis dotyczył innej osoby na liscie PO, nie E. Kozłowskiej.

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:08:41] • [IP: 93.94.190.***]

Obecność na tej liscie człowieka walczącego z krzyżem w sali Rady Miasta całkowicie uniemożliwia mi głosowanie na kogokolwiek z PO.To takich troglodytów proponujecie mieszkańcom, takich ludzi jak z koszmaru PRL-u, który zdawało się, że minął? Ludzi, którzy chcą dyktowac chrześcijanom ich drugie miejsce w szeregu - w kraju tak chrześcijańskiego w swoich wierszach Herberta, w kraju Jana Pawła II, Norwida, bł. ks. Popiełuszki i kardynała Wyszyńskiego?!

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:02:29] • [IP: 178.238.249.**]

Mówi Pani o niepełnosprawnych, że trzeba pomagać takim osobą i ich rodziną ? Co Pani konkretnie zrobiła co ? Gadu gadu i nic więcej !

Gość • Piątek [12.10.2018, 10:37:13] • [IP: 80.245.188.***]

Pani Doktor...!wolę Panią jako lekarza zdecydowanie!. Sorry nie oddam głosu :)

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:59:42] • [IP: 23.226.237.*]

Trochę dziwne to, bo nowośmieszna i peowskie mongoły chcieli zabijać starsze osoby, jak i nienarodzone dzieci. Pani nic nie zmieni, bo Pani jest tylko małym bobkiem tego całego gówna. —"Nikt nie da Wam tyle, ile Wam obiecam."

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:39:57] • [IP: 176.221.123.***]

Lekarz jest potrzebny aby wypisał zwolnienie lekarskie a wyzdrowieć to musisz sam

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:33:42] • [IP: 176.221.123.***]

Katolicy się zdenerwowali i odebrali Władzę Żydom i Komunistom

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:02:31] • [IP: 178.238.249.**]

W sejmiku potrzebni są mądrzy i wrażliwi ludzie a Pani Kozłowska po to jest nam tam potrzebna abysmy mogli mieć wplyw i na kasę i na rozwiązywanie problemów zdrowotnych.Ja zagłosuję na tak!!

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:54:07] • [IP: 178.235.177.***]

ORTOPEDA ? Oto przykład! Zrobiony rtg. obu kolan. Prywatna wizyta, zapłacona, niemało... DIAGNOZA! ja nic nie mogę pomoc, ale moja znajoma ma. ..."masc...to pomoże...pytam o cene...500 zł.!! Masc? tak! Szczescie, ze nie zakreciło mi sie o głowie...Nie mam nawet kawałka informacji, ze byłam u TEGO. ..ortopedy! Taka jest prawda o opiece dla ludzi..starszych! HAŃBA!

Goście, goście • Piątek [12.10.2018, 08:38:38] • [IP: 185.210.36.***]

uwielbiam ją:) mój głos ma i mojej rodziny też

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:35:05] • [IP: 77.65.106.***]

Lekarze niech studiuja za swoje pieniadze, a jeśli za pieniądze podatnika, to minimum 5 lat odpracowac w Funduszu, a kolejki same się skończą !

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:33:12] • [IP: 89.174.73.**]

bardzo dobry lekarz, jeszcze raz dziękuję

Oglądasz 1-25 z 51
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■