POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.10.2018, 11:11:07] • Świnoujście

Walka z cukrzycą, rehabilitacja i Zielone Podwórka

Walka z cukrzycą, rehabilitacja i Zielone Podwórka

fot. Koalicja Obywatelska

Jestem członkiem Komitetu Obrony Demokracji od listopada 2016 roku. Nasze podstawowe cele to m. in. rozwijanie i propagowanie postaw i działań sprzyjających zachowaniu i rozwojowi demokratycznego państwa prawnego i wspieranie oraz rozwój idei państwa neutralnego światopoglądowo.

Przez ostatnie dwa lata koncentrowaliśmy się głównie na powstrzymywaniu PiS-u przed demontażem polskiej demokracji.
Chęć odsunięcia PiS-u od władzy była podstawowym powodem mojego przystąpienia do Koalicji Obywatelskiej. Zdawałem sobie sprawę, że tyko szeroka opozycyjna koalicja może przynieść wygraną. Kilka miesięcy temu SLD i PSL deklarowało rrównież pójście tą drogą, niestety stało się inaczej.

Na początku pracy w Radzie Miasta Świnoujście chciałbym zrealizować trzy moje projekty sfinansowane z budżetu miasta:

1. Program wczesnego wykrywania cukrzycy dla osób od 40 do 60 roku życia. Celem, którego będzie unikanie lub minimalizowanie czynników sprzyjających rozwojowi zespołu metabolicznego i cukrzycy oraz podniesienie świadomości w zakresie wczesnego rozpoznawania zespołu metabolicznego i cukrzycy

2. Program rehabilitacji i aktywności ruchowej dla osób powyżej 65 roku życia z niepełnosprawnością w zakresie narządu ruchu. Każda zakwalifikowana osoba korzysta z 10- dniowego cyklu zabiegów z kinezyterapii i zabiegów fizykoterapii. Łącznie 30 zabiegów dostosowanych do konkretnego problem

3. Program Zielone Podwórka, w ramach którego Miasto współfinansuje pomysły wspólnot mieszkaniowych na zagospodarowanie zielenią ich podwórek.

W Świnoujściu mieszkam od 34 lat. Wiele lat prowadziłem własną działalność. Obecnie pracuję jako zarządca nieruchomości. Lubię jazdę na rowerze, używam go codziennie. Od 15 lat każdej jesieni chodzę po górach, zazwyczaj Karkonoszach, i daje mi to sporo zadowolenia. Próbuję odżywiać się zdrowo: nie palę, nie jem mięsa, nie piję alkoholu.


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Środa [17.10.2018, 15:39:49] • [IP: 151.248.62.***]

;(

Gość • Środa [17.10.2018, 10:15:49] • [IP: 23.226.237.*]

Wnioskuję o ukrzyżowanie tego jegomościa. XD

Gość • Środa [17.10.2018, 09:46:20] • [IP: 164.127.79.***]

8:41 - Niestety, on zużyje całą folię już w naszym mieście, bedzie miał już kłopoty z naszym cmentarzem KOMUNALNYM, a więc niewyznaniowym! Ileż tam krzyży! Nie mają ich tylko jehowici i towarzysze PZPR plus mała garstka zaciętych jak po goleniu przeciw wierze. jak on to znosi?! Jak znosi tyle, tyle krzyży na terenie publicznym, komunalnym?!

Gość • Środa [17.10.2018, 08:41:54] • [IP: 85.221.135.**]

Proponuje panu owinąć czarną folią ulicę Świetokrzyską, Góry Świetkokrzyskie, dworzec św. Łazarza w Paryżu, a jak folii zostanie, to jeszcze się wziąć za pomnik Zygmusia III Wazy na placu Zamkowym w stolicy. Potem rozłożyc styropian pod siedzibą Czerwonego Krzyża w Genewie lub PCK w Warszawie w ramach protestu o zmianę nazwy na Polskie Czerwone Kółko (na czole !).

MaRiO • Środa [17.10.2018, 08:40:05] • [IP: 92.42.117.***]

Nie pije i nie pali i nie ma robali... dlatego mam głosować na niego ? Marna agitacja Panie Maciejewski.

Gość • Środa [17.10.2018, 08:24:23] • [IP: 37.47.152.***]

Bardzo chory Lesiu. Chory od nienawiści do wszystkiego.

Gość • Środa [17.10.2018, 01:24:20] • [IP: 5.173.128.**]

Dobrze wygląda, ładna cera.

Gość • Środa [17.10.2018, 00:43:06] • [IP: 176.221.123.**]

Platforma co to za grupa ludzie, którzy na swoich listach wystawiają ludzi walczących z krzyżem.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 23:30:41] • [IP: 88.109.8.***]

sam sie zaoral ta koszulka... no i jeszcz platfus

Mieszkaniec • Wtorek [16.10.2018, 23:28:30] • [IP: 31.0.70.***]

Takiego czuba niewybierajcie ten koleś ma nierówno pod sufitem dzień świra to Mało nieglosowac na nieho

Gość • Wtorek [16.10.2018, 21:25:55] • [IP: 185.210.39.**]

Ten chory na ateizm pan cierpi na okropny ból kiedy widzi krzyż symbol wiary. Pytanie. Co robi na skrzyżowaniu ?? Cierpi :-)

Gość • Wtorek [16.10.2018, 21:04:51] • [IP: 176.221.122.***]

lesław😂🤣😂😅

Gość • Wtorek [16.10.2018, 20:37:23] • [IP: 62.69.241.**]

Może sadzi, że kandyduje do Sejmu lub Senatu jak tak bardzo chce odsunąć PiS od władzy.Coraz bardziej jest egzotycznie a mamy jeszcze kilka dni, będzie się działo, będzie zabawa.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 19:01:07] • [IP: 164.127.79.***]

17:36:36]" A czemu się nie pochwali że jest już emerytem ?" --- . ..A powiedział nam że zarządza nieruchomościami...To tu juz się otwiera pole skojarzeń, przemysleń... zdejmowanie krzyża... przedtem praca w... i tak dalej, i tak dalej...

Gość • Wtorek [16.10.2018, 17:58:30] • [IP: 176.221.123.***]

Opieram Koalicje Obywatelską bo liczę na odsunięcie popapranych Pisiorow od niszczenia mojego kraju. Oglądam Tvn24 i wiem co się dzieje naprawdę. Zagłosuje na kogoś z mojego okręgu kto mi w tym pomoże a jest to możliwe tylko popierając Koalicje Obywatelską. Ja zagłosuje na Jaśka Borowskiego.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 17:36:39] • [IP: 164.127.86.*]

Posłuchajcie, co to może być za człowiek, który specjalnie idzie do sądu, by zdjąć krzyż z sali R.Miasta, potem mu sąd w 2 instancjach mówi, że nie ma racji. To samo było z krzyżem we Włoszech: Włosi, nie każdy z nich przecież mocno wierzący, tak się wściekli na pewną emigrantkę, która wniosła do sądu, by zdjąć krzyż z ścian szkoły jej córki, że demonstracyjnie wystawiali krzyże w swoich ogródkach, by były widoczne z miejsc publicznych. Potem sąd potwierdził prawo do eksponowania krzyża w szkołach. -Co to za ludzie, którzy nam chca odebrać krzyż?W imie ugaszenia swojego niepokoju, może wyrzutów sumienia, które budzi ten znak, chcą nas zmusić do życia bez krzyża, który nas w końcu też jakoś napomina, ale też uświadamia system wartości w kraju nieprzerwanie od 1050 lat chrześcijańskim. Krzyż oprócz tej podstawowej funkcji symbolu wiary jest też znakiem wskazującym na odniesienia kulturowe, mentalne, bo przecież nawet" Dziadów"," Trenów"czy trochę synkretycznych dramatów Słowackiego nie sposób zrozumieć bez niego

Gość • Wtorek [16.10.2018, 17:36:36] • [IP: 178.235.185.**]

Oszołom od Palikota. Teraz udaje obrońcę demokracji. Farbowany lis, koniunkturalista. A czemu się nie pochwali że jest już emerytem ?

Gość • Wtorek [16.10.2018, 17:15:00] • [IP: 92.42.112.***]

"Chęć odsunięcia PiS-u od władzy była podstawowym powodem mojego przystąpienia do Koalicji Obywatelskiej." On ma coś z głową i powinien się leczyć bo tu rządzi lewica a nie PiS. Bardzo polecam kandydatowi i tej koalicji dłuższą kurację w Tworkach, tam mają bardzo dobrych lekarzy na takie przypadki.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 17:14:38] • [IP: 178.238.252.**]

Oj, tylko nie...

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:52:19] • [IP: 98.15.168.***]

zielono to ty masz wglowce sory czerwono

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:47:53] • [IP: 87.58.166.**]

krzyz nie jest Polski i gosciu ma racje!

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:20:15] • [IP: 93.94.191.**]

JAK TAK MA RZĄDZIĆ W ŚWINOUJŚCIU PQ JAK ODDALIŚCIE NASZĄ MSR GRYFII TO POWODZENIA

Niemaopcji • Wtorek [16.10.2018, 16:15:15] • [IP: 176.221.122.**]

Do tych co myślą że" już czas na normalny kraj"..." Normalny"?. W jakim wydaniu ma być ta" norma"?. Czerwonym lub czerwono-neoliberalnym?. Skoro" Konstytucja" to zapewne bronicie jej art. 220 Konst. ust. 2 zakazującego NBP udzielania rządom w Polsce tańszych kredytów. To powoduje że rządy, w istocie w naszym imieniu, biorą droższe kredyty komercyjne w prywatnych bankach. Zapis ten do Konstytucji wniósł ex prezydent Kwaśniewski, wcześniej członek SLD i PZPR. Tego więc min. bronicie. Jesteście też więc, z zasady, za federalizacją w ramach neomarksistowskiej UE opartej o komunistyczny Manifest z Ventotene i za likwidacją państw a więc i narodów" roztopionych" w UE. To kieruje was też w stronę traktowania polskich dzieci demoralizacją wynaturzeń w ramach" gender". To dostateczny powód by na was na pewno nie głosować!.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:09:22] • [IP: 31.178.176.***]

BYŁ JUŻ U PALIKOTA TERAZ CZAS NA ZMIANY

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:05:22] • [IP: 164.127.86.*]

14:54- Ha, ha, dobre. No Hitler też nie palił, był wegetarianinem, uprawiał sport z Ewką... przyzwolił na wskrzeszenie starożytnych germańskich i pogańskich ceremonii i symboliki (Himmler nimi się bawił, a przysięga esesmańska miała punkt wyrzeczenia się wierności Kosciołowi- no po prostu narodowy SOCJALIZM).

Oglądasz 1-25 z 68
■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■