POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.10.2018, 11:11:07] • Świnoujście

Walka z cukrzycą, rehabilitacja i Zielone Podwórka

Walka z cukrzycą, rehabilitacja i Zielone Podwórka

fot. Koalicja Obywatelska

Jestem członkiem Komitetu Obrony Demokracji od listopada 2016 roku. Nasze podstawowe cele to m. in. rozwijanie i propagowanie postaw i działań sprzyjających zachowaniu i rozwojowi demokratycznego państwa prawnego i wspieranie oraz rozwój idei państwa neutralnego światopoglądowo.

Przez ostatnie dwa lata koncentrowaliśmy się głównie na powstrzymywaniu PiS-u przed demontażem polskiej demokracji.
Chęć odsunięcia PiS-u od władzy była podstawowym powodem mojego przystąpienia do Koalicji Obywatelskiej. Zdawałem sobie sprawę, że tyko szeroka opozycyjna koalicja może przynieść wygraną. Kilka miesięcy temu SLD i PSL deklarowało rrównież pójście tą drogą, niestety stało się inaczej.

Na początku pracy w Radzie Miasta Świnoujście chciałbym zrealizować trzy moje projekty sfinansowane z budżetu miasta:

1. Program wczesnego wykrywania cukrzycy dla osób od 40 do 60 roku życia. Celem, którego będzie unikanie lub minimalizowanie czynników sprzyjających rozwojowi zespołu metabolicznego i cukrzycy oraz podniesienie świadomości w zakresie wczesnego rozpoznawania zespołu metabolicznego i cukrzycy

2. Program rehabilitacji i aktywności ruchowej dla osób powyżej 65 roku życia z niepełnosprawnością w zakresie narządu ruchu. Każda zakwalifikowana osoba korzysta z 10- dniowego cyklu zabiegów z kinezyterapii i zabiegów fizykoterapii. Łącznie 30 zabiegów dostosowanych do konkretnego problem

3. Program Zielone Podwórka, w ramach którego Miasto współfinansuje pomysły wspólnot mieszkaniowych na zagospodarowanie zielenią ich podwórek.

W Świnoujściu mieszkam od 34 lat. Wiele lat prowadziłem własną działalność. Obecnie pracuję jako zarządca nieruchomości. Lubię jazdę na rowerze, używam go codziennie. Od 15 lat każdej jesieni chodzę po górach, zazwyczaj Karkonoszach, i daje mi to sporo zadowolenia. Próbuję odżywiać się zdrowo: nie palę, nie jem mięsa, nie piję alkoholu.


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Środa [17.10.2018, 15:39:49] • [IP: 151.248.62.***]

;(

Gość • Środa [17.10.2018, 10:15:49] • [IP: 23.226.237.*]

Wnioskuję o ukrzyżowanie tego jegomościa. XD

Gość • Środa [17.10.2018, 09:46:20] • [IP: 164.127.79.***]

8:41 - Niestety, on zużyje całą folię już w naszym mieście, bedzie miał już kłopoty z naszym cmentarzem KOMUNALNYM, a więc niewyznaniowym! Ileż tam krzyży! Nie mają ich tylko jehowici i towarzysze PZPR plus mała garstka zaciętych jak po goleniu przeciw wierze. jak on to znosi?! Jak znosi tyle, tyle krzyży na terenie publicznym, komunalnym?!

Gość • Środa [17.10.2018, 08:41:54] • [IP: 85.221.135.**]

Proponuje panu owinąć czarną folią ulicę Świetokrzyską, Góry Świetkokrzyskie, dworzec św. Łazarza w Paryżu, a jak folii zostanie, to jeszcze się wziąć za pomnik Zygmusia III Wazy na placu Zamkowym w stolicy. Potem rozłożyc styropian pod siedzibą Czerwonego Krzyża w Genewie lub PCK w Warszawie w ramach protestu o zmianę nazwy na Polskie Czerwone Kółko (na czole !).

MaRiO • Środa [17.10.2018, 08:40:05] • [IP: 92.42.117.***]

Nie pije i nie pali i nie ma robali... dlatego mam głosować na niego ? Marna agitacja Panie Maciejewski.

Gość • Środa [17.10.2018, 08:24:23] • [IP: 37.47.152.***]

Bardzo chory Lesiu. Chory od nienawiści do wszystkiego.

Gość • Środa [17.10.2018, 01:24:20] • [IP: 5.173.128.**]

Dobrze wygląda, ładna cera.

Gość • Środa [17.10.2018, 00:43:06] • [IP: 176.221.123.**]

Platforma co to za grupa ludzie, którzy na swoich listach wystawiają ludzi walczących z krzyżem.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 23:30:41] • [IP: 88.109.8.***]

sam sie zaoral ta koszulka... no i jeszcz platfus

Mieszkaniec • Wtorek [16.10.2018, 23:28:30] • [IP: 31.0.70.***]

Takiego czuba niewybierajcie ten koleś ma nierówno pod sufitem dzień świra to Mało nieglosowac na nieho

Gość • Wtorek [16.10.2018, 21:25:55] • [IP: 185.210.39.**]

Ten chory na ateizm pan cierpi na okropny ból kiedy widzi krzyż symbol wiary. Pytanie. Co robi na skrzyżowaniu ?? Cierpi :-)

Gość • Wtorek [16.10.2018, 21:04:51] • [IP: 176.221.122.***]

lesław😂🤣😂😅

Gość • Wtorek [16.10.2018, 20:37:23] • [IP: 62.69.241.**]

Może sadzi, że kandyduje do Sejmu lub Senatu jak tak bardzo chce odsunąć PiS od władzy.Coraz bardziej jest egzotycznie a mamy jeszcze kilka dni, będzie się działo, będzie zabawa.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 19:01:07] • [IP: 164.127.79.***]

17:36:36]" A czemu się nie pochwali że jest już emerytem ?" --- . ..A powiedział nam że zarządza nieruchomościami...To tu juz się otwiera pole skojarzeń, przemysleń... zdejmowanie krzyża... przedtem praca w... i tak dalej, i tak dalej...

Gość • Wtorek [16.10.2018, 17:58:30] • [IP: 176.221.123.***]

Opieram Koalicje Obywatelską bo liczę na odsunięcie popapranych Pisiorow od niszczenia mojego kraju. Oglądam Tvn24 i wiem co się dzieje naprawdę. Zagłosuje na kogoś z mojego okręgu kto mi w tym pomoże a jest to możliwe tylko popierając Koalicje Obywatelską. Ja zagłosuje na Jaśka Borowskiego.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 17:36:39] • [IP: 164.127.86.*]

Posłuchajcie, co to może być za człowiek, który specjalnie idzie do sądu, by zdjąć krzyż z sali R.Miasta, potem mu sąd w 2 instancjach mówi, że nie ma racji. To samo było z krzyżem we Włoszech: Włosi, nie każdy z nich przecież mocno wierzący, tak się wściekli na pewną emigrantkę, która wniosła do sądu, by zdjąć krzyż z ścian szkoły jej córki, że demonstracyjnie wystawiali krzyże w swoich ogródkach, by były widoczne z miejsc publicznych. Potem sąd potwierdził prawo do eksponowania krzyża w szkołach. -Co to za ludzie, którzy nam chca odebrać krzyż?W imie ugaszenia swojego niepokoju, może wyrzutów sumienia, które budzi ten znak, chcą nas zmusić do życia bez krzyża, który nas w końcu też jakoś napomina, ale też uświadamia system wartości w kraju nieprzerwanie od 1050 lat chrześcijańskim. Krzyż oprócz tej podstawowej funkcji symbolu wiary jest też znakiem wskazującym na odniesienia kulturowe, mentalne, bo przecież nawet" Dziadów"," Trenów"czy trochę synkretycznych dramatów Słowackiego nie sposób zrozumieć bez niego

Gość • Wtorek [16.10.2018, 17:36:36] • [IP: 178.235.185.**]

Oszołom od Palikota. Teraz udaje obrońcę demokracji. Farbowany lis, koniunkturalista. A czemu się nie pochwali że jest już emerytem ?

Gość • Wtorek [16.10.2018, 17:15:00] • [IP: 92.42.112.***]

"Chęć odsunięcia PiS-u od władzy była podstawowym powodem mojego przystąpienia do Koalicji Obywatelskiej." On ma coś z głową i powinien się leczyć bo tu rządzi lewica a nie PiS. Bardzo polecam kandydatowi i tej koalicji dłuższą kurację w Tworkach, tam mają bardzo dobrych lekarzy na takie przypadki.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 17:14:38] • [IP: 178.238.252.**]

Oj, tylko nie...

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:52:19] • [IP: 98.15.168.***]

zielono to ty masz wglowce sory czerwono

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:47:53] • [IP: 87.58.166.**]

krzyz nie jest Polski i gosciu ma racje!

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:20:15] • [IP: 93.94.191.**]

JAK TAK MA RZĄDZIĆ W ŚWINOUJŚCIU PQ JAK ODDALIŚCIE NASZĄ MSR GRYFII TO POWODZENIA

Niemaopcji • Wtorek [16.10.2018, 16:15:15] • [IP: 176.221.122.**]

Do tych co myślą że" już czas na normalny kraj"..." Normalny"?. W jakim wydaniu ma być ta" norma"?. Czerwonym lub czerwono-neoliberalnym?. Skoro" Konstytucja" to zapewne bronicie jej art. 220 Konst. ust. 2 zakazującego NBP udzielania rządom w Polsce tańszych kredytów. To powoduje że rządy, w istocie w naszym imieniu, biorą droższe kredyty komercyjne w prywatnych bankach. Zapis ten do Konstytucji wniósł ex prezydent Kwaśniewski, wcześniej członek SLD i PZPR. Tego więc min. bronicie. Jesteście też więc, z zasady, za federalizacją w ramach neomarksistowskiej UE opartej o komunistyczny Manifest z Ventotene i za likwidacją państw a więc i narodów" roztopionych" w UE. To kieruje was też w stronę traktowania polskich dzieci demoralizacją wynaturzeń w ramach" gender". To dostateczny powód by na was na pewno nie głosować!.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:09:22] • [IP: 31.178.176.***]

BYŁ JUŻ U PALIKOTA TERAZ CZAS NA ZMIANY

Gość • Wtorek [16.10.2018, 16:05:22] • [IP: 164.127.86.*]

14:54- Ha, ha, dobre. No Hitler też nie palił, był wegetarianinem, uprawiał sport z Ewką... przyzwolił na wskrzeszenie starożytnych germańskich i pogańskich ceremonii i symboliki (Himmler nimi się bawił, a przysięga esesmańska miała punkt wyrzeczenia się wierności Kosciołowi- no po prostu narodowy SOCJALIZM).

Oglądasz 1-25 z 68
■ W trzecim odcinku "pod lupę" wzięliśmy dokumenty finansowe Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. To kolejna spółka komunalna działająca w Świnoujściu, w której miasto ma 100% udziałów ■ Przypadek odry w Świnoujściu? W piatek rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■