POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.11.2018, 23:20:46] • Świnoujście

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Zapraszając Polaków do licznego udziału w rocznicy odzyskania Niepodległości, przedstawiciele władz zachęcali niejednokrotnie do radosnego i rodzinnego przeżywania tego dnia. W taką wizję świętowania 11 listopada idealnie wpisał się rodzinny festyn zorganizowany na Placu Wolności. Do skorzystania z atrakcji przygotowanych tam przez Miejski Dom Kultury zaproszono chętnych zaraz po zakończeniu oficjalnych uroczystości pod ponikiem Bohaterom Walk o Niepodległość. I plac Wolności zapełnił się błyskawicznie. A na przybywających czekały tam liczne atrakcje.



Orkiestra Wojskowa, która kilka minut wcześniej towarzyszyła oficjalnym uroczystościom na Placu Słowiańskim, w samym centrum miasta zmieniła repertuar. „Marsz pierwszej brygady” oraz inne melodie legionowe i patriotyczne i wojskowe pojawiły się także tu ale już w nieco radośniejszej aranżacji.

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Podczas gdy dorośli otoczyli wielkim kołem muzyków , młodsi uczestnicy festynu oraz rodzice z małymi dziećmi szukali atrakcji w jednym z licznych stoisk jakie pojawiły się na placu. Najmłodsi Polacy wyrażali swoją radość ze święta poprzez malowanie buziek w biało-czerwone motywy.

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Wczesnym popołudniem nad miastem zeprały się ciemne chmury, zerwał się nieprzyjemny wiatr, który nawet zaczął zacinać deszczem. W każdej innej sytuacji Plac Wolności zapewne błyskawicznie by opustoszał ale chęć wspólnego świętowania zwyciężyła. Zwłaszcza, że prowadzący zapowiedzieli pojawienie się na scenie chórów pod kierownictwem Barbary Okoń.

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Wokalnym kunsztem chóru „Kantylena” i zespołu „Chwaty” można się zachwycać i zasłuchać. Ale w niedzielę obydwie grupy nie śpiewały po to by ich słuchać lecz po to by z nimi śpiewać!

Mieszkańcom rozdano śpiewniki ale większość utworów z tego koncertu, każdy Polak zna. Najpopularniejsze polskie pieśni wojskowe i patriotyczne śpiewał więc wyjątkowo liczny chór. A na finał, wyjątkowo gromko powrócił Marsz pierwszej brygady.

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Przez cały czas, niedzielnemu świętowaniu towarzyszyli dzielnie świnoujscy harcerze z ZHP i ZHR. To właśnie harcerze przygotowali rozdawali wszystkim biało-czerwone flagi. Organizacje harcerskie zapisały niejedną chlubną kartę w dziejach Polski i y, na wyspie możemy być z naszych dumni!

W trakcie niedzielnego festynu odbył się także finał akcji Miejskiego Domu Kultury pod nazwą „wyspy splotu” . To projekt pracowni plastycznej DK, w której już od 7 listopada powstawały elementy biało czerwonej flagi wydzierganej na drutach. Panie, które uczestniczyły w spotkaniach pracowni robiły na drutach kwadraty o wymiarach 20x20 cm. 11 listopada dołączały kolejne chętne. Organizatorzy dostarczyli druty i włóczkę po to by ostatecznie powstała wyjątkowa, wielka dziergana flaga.

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Malowanie buziek towarzyszy niejednej imprezie z udziałem najmłodszych. Tym razem, kto chciał, otrzymał wyjątkowy makijaż w biało-czerwonych barwach.

Było zimno i bardzo jesiennie ale w taki dzień , kto by się przejmował pogodą. Dla tych zresztą, którzy bardzo pragnęli pokrzepić się i rozgrzać była pyszna i gorąca zupa gulaszowa przygotowana i rozdawana z wojskowej kuchni. Ale najważniejsze, że jako mieszkańcy małej ojczyzny, w dniu święta tej naszej wielkiej Rzeczpospolitej chcieliśmy być razem. Słońce nie usiało się uśmiechać. Wystarczyło, że nawzajem uśmiechaliśmy się do siebie!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Wtorek [13.11.2018, 20:03:38] • [IP: 87.78.227.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [13.11.2018, 12:51:07] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Wtorek [13.11.2018, 09:36:14] • [IP: 164.127.90.***] A co wyznawcy pislamu tylko byli??To bylo nasze swieto a nie sekty.

Gość • Wtorek [13.11.2018, 09:36:14] • [IP: 164.127.90.***]

22:20 Święto Niepodległości działa na nich jak egzorcyzm na diabła.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 22:20:55] • [IP: 77.252.46.**]

A, gdzie kodziarstwo i tatalna opozycja, peo i inne gady? - Czyżby schowali się do dziury ze strachu przed 250.000" Nazistów"?

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 21:38:25] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 20:33:18] • [IP: 92.42.119.**] Nie dawaj przykladow z Warszawy bo jeszcze nam takiego gniota jak tam postawia...Ale na postumencie i za to 7 metrow wysoki zeby dorownal pomnikowi Pilsudskiego.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 20:34:27] • [IP: 62.69.252.***]

Ip176 ty potrzebujesz pewnie autowidol to grzej na stację paliw

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 20:33:18] • [IP: 92.42.119.**]

JAK NA NASZE MIASTO IMPREZA ---UDANA MIMO DESZCZOWEJ POGODY. POMYSL Z PILSUDSKIM--SUPER. WIECEJ TEGO TYPU POMYSLOW. A TAK DO MAGISTRATU----PRZYDAL BY SIE POMNIK PILSUDSKIEGO KOLO POMNIKA----TAKI JAK W WARSZAWIE--STOJACY FRONTEM DO ULICY.

apel • Poniedziałek [12.11.2018, 20:09:50] • [IP: 31.175.221.***]

Nie karm trolla z 19:42, komentuj inne wpisy!

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 19:42:37] • [IP: 37.47.137.***]

Śmieszni patrioci !!Pamiętajcie ze 13.12 jest rocznica utracenia niepodległości waszej niepodległej. W zeszłym roku była okrągła 10 rocznica i żadnych imprez?? Buuuu

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 19:39:22] • [IP: 95.129.225.**]

Gdyby wybory odbywały się po 11 listopada to Zmurkiewicz taką imprę by odstawił że hoho. A teraz to cicho sza i wszystko chwalić bo władza ta lubi być wyłącznie uwielbiana. Wybraliśmy sobie to mordy w kubeł i cieszyć się że chór miejski nam zaśpiewał.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 19:14:56] • [IP: 31.175.221.***]

Ocenić ten dzień u nas jest dlatego trudno, że z jednej strony trzeba oddać ludziom ich patriotyzm, trzeba cieszyć sie ich obecnością, świętem, ale z drugiej strony nie było widac NICZEGO PONAD KRESKĘ, czym by włodarze udowodnili, że uważają te wyjątkową rocznicę za coś bardzo ważnego. Najwidoczniej oni tak nie uważają, bo gdybym był przy sterze i korycie, to bym wyskoczył ze skóry, ale pożyczyłbym telebim obsługujący zasłonięte tłumem czynności na Pl.Słowiańskim, potem użyłbym go do pokazywania tekstów piosenek i pieśni, wykorzystałbym energię lokalnych twórców, jakiegoś do rzeczy muzyka, grupy teatralnej, a może udałoby się uświetnić ten dzień występem gwiazdy, tylko... że trzeba by to zrobić znacznie wcześniej, czyli wykazać sie gorliwościa wynikającą z wewnętrznego przeżycia miłości do Polski, a ta... czy może być udziałem ludzi, którzy mają mentalność zaliczaczy szkoleń, zdobywców dyplomów politechnik, a w rubryce" kształcenie ducha, działalność patriotyczna" mają ZERO?

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 18:23:33] • [IP: 176.221.122.***]

Liczne atrakcje ?? Gdyby nie harcerze to. ... wstyd dla miasta. Nie było telebimu ze słowami, nie było nagłośnienia i nie było słychać ki3dy zaczął się hymn. A fajerwerki też by się przydały zamiast przed wyborami 😕

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 16:27:02] • [IP: 87.58.166.**]

a ja wolę oddac polske niemcom niż izraelitom i dlatego glosuje na tuska!

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 16:18:26] • [IP: 5.173.51.*]

[IP: 87.78.227.**]- Elżbieta to ty 😂😂😂

fantazjujesz,niespełniony • Poniedziałek [12.11.2018, 13:47:56] • [IP: 31.175.221.***]

11:43 cytat:" W Warszawie ponoc bylo 250 000 osob, tylko że 50 000 to byly sluzby ucisku, ktore obecna wladza ma w rekach..." - Ha, ha, a gostku, skoro już tak fantazjujesz, to nadal masz kłopot z wytłumaczeniem tych 200 000 osób - ich tez ma władza w rękach? całe rodziny, czy moich znajomych, nastolatków ze szkoły średniej, którzy specjalnie pojechali ze Świnoujścia pociągiem, by pójść w tym marszu (wcale nie są propisowscy)? Fantazjujesz, co pośrednio potwierdza klapę twoich faworytów, najpierw HG-W, która łamała Konstytucje zabraniając 250 000 osób pochodu, wobec czego zaprotestował sąd, potem Schetyny stojącego obok Tuska w Łodzi, z miną buldoga zapewniającego, że wyruszą w wielkim marszu za rok (w domysle: wygrają, ha, ha, ha, wybory - ale ta mina, ta mina ukąszonego buldoga... musi to byc na YT, poszukajcie). --Gostku, pamiętaj, fantazje seksualne dowodzą NIESPEŁNIENIA seksualnego.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 13:42:45] • [IP: 178.238.249.***]

SMUTNO BYLE JAK TAK PO ŚWINOUJSKU. ŻENADA.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 13:28:31] • [IP: 176.221.123.**]

Delikatesy na urzędzie miasta, delikatesy na 11 listopada, kiosk spożywczy na Kołłątaja.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 13:14:14] • [IP: 31.175.221.***]

12:14 - Ela jest na śmietniku lokalnej historii. Z dorobkiem 5 osób zaangażowanych w wiec w obronie Kozłowskiej, z dorobkiem 20 osób pod sądem przeciw reformie sądownictwa usytuowała się w annałach śmieszności i hucpy. Dostała w wyborach samorządowych zaledwie 69 głosów. Jej ideologiczny kompan od obciachu, L. M., (ale z listy PO) walczący z krzyżem w sali Rady Miasta dostał 30 głosów i jak ona nie dostał się nawet do przedsionka Rady (swoją drogą po kiego czorta, jego patrona, on chciał jako radny dostać się do sali z krzyżem, by stale na krzyż patrzeć? A sąd odrzucił wszelkie jego oskarżenia; po drugie dziwne, że Platforma podobno z korzeniami solidarnosciowymi hołubi krasnala, który naśladuje ataki komunistów na religię w czasach PRL) .

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 12:28:55] • [IP: 176.221.123.**]

Fresh Market Róg Szkolnej i 11 Listopada czynny. Spragnieni i głodni mogą odnowić zaopatrzenie.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 11:43:42] • [IP: 87.78.227.**]

Cos sie wam p*o, to co widac na zdjeciach czy to w Swinoujsciu czy w innych miastach niemialo nic z festynem do czynienia? W Warszawie ponoc bylo 250 000 osob, tylko ze 50 000 to byly sluzby ucisku, ktore obecna wladza ma w rekach i do tego klamliwa TV Panstwowa, nadajaca pisowskie klamstwa przez swoich reporterow.

Pronobis • Poniedziałek [12.11.2018, 11:11:57] • [IP: 37.47.147.***]

Pani była kandydatka z panem muszkieterem oraz znamym lokalnym biznesmanem adim rozdawała coś tam w koszyku - dziwne tylko ze nikt z partii jej nie pomagał. ..no chyba, ze pan adi i pan muszkieter sa juz w partii ? Czy oni moga sie juz zakopać na zimę ?? Ilość zainteresowanych ich mini eventem -znikoma. Czekam na kabaret w radzie. .. juz za kilka dni... Ciekawe ilu radnych bedzie posiadać partia pani J. . .. bo już chodza informacje, ze 3-4 osoby. ..z 6 radnych.

Halina • Poniedziałek [12.11.2018, 10:53:00] • [IP: 178.235.179.***]

Wszystko było balony flagi dobra atmosfera. Na festynie balony a pod pomnikiem flagi biało czerwone i razem śpiewaliśmy hymn Polski. Nie było pompatycznie tyko przyjaźnie. Tak powinno być.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 10:39:43] • [IP: 178.235.190.***]

251. Delikatesy rog Szkolnej I Markiewicza sklep na Krzywej