POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.09.2018, 19:16:16] • Świnoujście

9 tys. za gadżety. Kto za nie zapłaci?

9 tys. za gadżety. Kto za nie zapłaci?

fot. iswinoujscie.pl

Magistrat informuje nas, że rachunek za gadżety związane z podpisaniem umowy pokryje Astaldi.

O falstartowych gadżetach, przygotowanych na 5 lipca zrobiło się głośno w całej Polsce. Mieszkańcy zaczęli się zastanawiać, ile kosztowały suweniry, które miały, zdaje się trafić właśnie do nich? Okazało się, ze poza brelokami przygotowane zostały także inne suweniry. Wszystko kosztowało 9 tys. zł. Miasto zapewnia, że upominki nie były sponsorowane przez budżet miasta.

- Zamówiono po tysiącu sztuk breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem. Koszt to 9 tys. złotych. Zgodnie z zapowiedzią zapłaci za to firma Astaldi - poinformowała nas Hanna Lachowska z BIK UM Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Niedziela [16.09.2018, 19:06:42] • [IP: 5.60.244.***]

Takie naiwne bajery to zostawcie dla małych dzieci ! Nas zaproście dopiero na oficjalne otwarcie tunelu ! Bo na razie to jakieś mamienie nas nie realnymi mrzonkami !

Gość • Niedziela [16.09.2018, 18:52:33] • [IP: 5.60.244.***]

Gadżety gadżetami a ten tunel i tak nigdy nie powstanie ! Więc po co ta cała idiotyczna heca ? Dopiero jak mnie zaprosicie na uroczyste otwarcie tunelu to wam uwierzę ! A teraz to walcie się z takimi nierealnymi fantazjami ! Śpijcie dobrze i dalej śnijcie o niebieskich migdałach ! Jak się obudzicie to zobaczycie nadal ten stary i nie ruszony real !

Gość • Niedziela [16.09.2018, 18:52:14] • [IP: 188.146.236.*]

To kiedy chrzest komucha?

Gość • Niedziela [16.09.2018, 17:47:24] • [IP: 95.166.56.***]

Mam nadzieję, że ten tunel nigdy nie powstanie. Tylu specjalistów wypowiadało się, jakie niebezpieczeństwo grozi przejazd tunelem budowanym w ten sposób. Ale nikt sobie tego nie bierze do serca...

Gość • Niedziela [16.09.2018, 15:51:08] • [IP: 88.156.234.**]

A gdzie go dostać

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:31:40] • [IP: 77.115.202.***]

Logiczne my wy oni

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:21:44] • [IP: 188.146.100.**]

TO NIE BERET Z DASZKIEM TO JARMUŁKA.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:17:41] • [IP: 188.146.100.**]

NIECH ROZDAJĄ BEDZIE ŻETON DO MARKETA I LATARA URA !! NO I BERET BĘDZIE Z DASZKIEM.

Anonymous • Niedziela [16.09.2018, 10:47:29] • [IP: 31.0.66.**]

Oj Jasiu, Jasiu...

Gość • Niedziela [16.09.2018, 10:41:07] • [IP: 178.235.183.***]

ZARAZ SIĘ OKAŻE ŻE CAŁE WADIUM PÓJDZIE NA POKRYCIE KOSZTÓW FANABERII PREZIA, WICE PREZIA.KUPE SZMALU WYDALI NA BRELOKI, FLAGI, CHORĄGIEWKI, BANERY I INNE BZDETY.

Jarząbek😂 • Niedziela [16.09.2018, 10:15:09] • [IP: 94.254.229.**]

Tak zapłaci Astaldi tak tak tak samo jak podpisali umowę tak też zapłaci

Gość • Niedziela [16.09.2018, 09:38:54] • [IP: 37.47.188.***]

Panie redaktorze proszę monitorować tą sprawę niech urząd przedstawi potwierdzenie zapłaty przez Astaldi

Gość • Niedziela [16.09.2018, 09:30:54] • [IP: 37.8.215.***]

Bzdura, płaci ten kto zamawia. Zamówienie nie wyszło od Astaldi. Było to na wyrost pod wybory.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:30:59] • [IP: 79.188.75.***]

Zamiast grzebac w jajkach beda miachac antystresowe czapeczki:)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:27:21] • [IP: 79.188.75.***]

Budowę tunelu za minimum rok zaczną jak coś ale za to antystresowe czapeczki rozwaliły system:)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:26:35] • [IP: 79.188.75.***]

Antystresowa czapka z daszkiem? haha ile się trzeba najarac żeby coś takiego wymyślić:)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:20:19] • [IP: 178.238.252.***]

Firma astaldi miala podpisac umowe na gadzety ??

Gość • Niedziela [16.09.2018, 07:57:55] • [IP: 188.146.32.***]

Kiedy i jak te gadżety będą rozdawane? WIE KTO?

Gość • Niedziela [16.09.2018, 07:52:56] • [IP: 31.0.71.***]

No jak to kto ?? Astaldi zapłacił 10 000 000, 00 zostało jeszcze 9 991 000, 00. A niektórym wciąż mało.

Pazdzioch • Niedziela [16.09.2018, 00:07:06] • [IP: 83.23.255.***]

Ja proponuję latarki dać na WOŚP Jureczek niech poświęci na te chowane pieniążki w zakamarkach

Gość • Sobota [15.09.2018, 23:56:42] • [IP: 178.238.245.***]

Breloczki proponuję skierować do wolnej sprzedaży. Może kogoś zainteresuje tego rodzaju ciekawostka. Ja na przykład mam w swoich zbiorach znaczek wybity przez organizatorów wyprawy do Trójkąta Bermudzkiego, która również nigdy się nie odbyła.

Gość • Sobota [15.09.2018, 23:47:11] • [IP: 178.235.178.***]

Antystresowe gadżety w kształcie czapki z daszkiem?!? No nie mogę... To już wiemy jak prezydent rozwiązuje problemy mieszkańców - daje im antystresowe czapki z daszkiem !!

Gość • Sobota [15.09.2018, 22:45:46] • [IP: 178.238.252.**]

Pewnie będą mieszkańcom do skrzynek na listy wrzucać...przecież to za nasze pieniądze wyprodukowane.

Gość • Sobota [15.09.2018, 21:05:30] • [IP: 79.186.52.***]

Fajnie 😉 w piątek podpisanie tunelu :) ale co robi karsibor w gdańsku ? Czy na stocznie w swinoujsciu bylo za daleko ?

Gość • Sobota [15.09.2018, 20:28:50] • [IP: 94.254.237.**]

Czy za 100 lat te gadżety będą w cenie? A wogole to co się z nimi stało gdzie one są?

Oglądasz 1-25 z 32
■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■