POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.10.2018, 08:52:20] • Świnoujście

Najważniejszy jest dach nad głową

Najważniejszy jest dach nad głową

fot. Organizator

Trudno się dziwić, że przy obecnych cenach mieszkań w Świnoujściu młodzi ludzi nie wracają w rodzinne strony. Po prostu ich na to nie stać. Ale można to zmienić!

Kim jestem i dlaczego kandyduję do Rady Miasta?
Jestem przedsiębiorcą, z dużym doświadczeniem w pracy administracyjnej. Pracowałem jako pracownik naukowy w Akademii Rolniczej w Szczecinie, gdzie zajmowałem się teorią państwa i prawa oraz nauką o polityce. Brałem aktywny udział w przebudowie administracji samorządowej i państwowej po upadku tzw. „komuny”. Byłem naczelnikiem wydziału prawno administracyjnego urzędu miasta Świnoujście.

Co chcę zrobić jako radny dla miasta i ludzi?
Uważam, że w Świnoujściu od lat bardziej myśli się o obcych niż o swoich. Zamykanie ulic, zabudowa nowych placów w żaden sposób nie służą nam mieszkańcom, ale wyłącznie turystom. To trzeba zmienić, bo to NASZE miasto i NAM ma służyć. Tak samo jest z budownictwem. Drogie apartament owce to nie jest oferta dla naszych dzieci i wnuków. To oferta dla obcych bogaczy! Nie chcę żeby tak funkcjonowało MOJE miasto! Samorząd jet po to by ludziom pomagać a nie traktować ich zło konieczne. Musi powstać miejski system wspierania taniego budownictwa mieszkaniowego. I tym właśnie chciałbym się zająć w nadchodzącej kadencji. Oczywiście turystyka jest ważna, bo stanowi poważne źródło naszych wspólnych dochodów, ale ma zapewniać nam lepsze życie, a nie skazywać na wegetację w cieniu drogich hoteli. Koniec z samowolą developerów!

Dlaczego kandyduję z komitetu Nowa Fala?
Startuje do w wyborach na radnego w grupie osób zatroskanych o przyszłość naszego miasta zauważających wszystkie niedostatki w jego nieharmonijnym rozwoju. Jestem przekonany, że wszyscy kandydaci z mojego komitetu wyborczego Nowa Fala nie zawahają się aby w racjonalny sposób usunąć, zmieniać i przebudować wszystkie patologiczne skostniałe i spetryfikowane układy, które powstały w naszym mieście i niekorzystnie wpływają na jego rozwój.


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 11:35:04] • [IP: 176.221.123.***]

Nie wiem jak p. Leszek, ale wsparcie przede wszystkim na" wędkę" a nie" rybkę".

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:17:56] • [IP: 92.42.114.***]

Panie Leszku, jak będzie wyglądało wsparcie finansowe tych, którzy potrzbują mieszkań a zarabiają najniższą krajową ?

Gość • Niedziela [14.10.2018, 21:35:51] • [IP: 37.47.131.***]

Masz mój głos

Gość • Niedziela [14.10.2018, 19:52:23] • [IP: 95.166.56.***]

Czy to człowiek od pana Gali? To ja w takim razie już nie jestem tym panem zainteresowany.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 16:16:26] • [IP: 176.221.123.***]

3 mln młodych jest na robotach za granicą a w kraju nadal 3 mln emerytów pracuje

Gość • Niedziela [14.10.2018, 14:51:12] • [IP: 188.146.102.**]

Głosujmy na dalszych z list wyborczych...Nie na kandydata na pierwszym miejscu.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 14:46:51] • [IP: 5.173.145.**]

Ceny mieszkań wysokie? Przecież wiadomo, że to wszystko pod Niemców jest budowane, oni hajsu maja w ch*j, dlatego ich stać.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 14:20:55] • [IP: 80.245.179.***]

Perfidny populista.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 14:03:27] • [IP: 160.170.102.***]

Facet który chce mieć wpływ na ceny. ...które są kształtowane przez wolny rynek. Utopia.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:52:36] • [IP: 176.221.123.***]

Co za ludzi o dziwnych osobowości... zgromadził wokół siebie Gala ?

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:32:46] • [IP: 95.166.56.***]

Czy naprawdę nie ma w polityce tego miasta miejsca dla młodych ludzi? Dziadkowie powinni odpoczywać na emeryturze!!

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:07:29] • [IP: 80.245.188.***]

Stop developerom hahhahahha i to mowi gosciu ktory sam budowal kamienice na pl. Wolnosci hahaha co za dwulicowosc masakra

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:00:55] • [IP: 80.245.185.***]

opisał zajwisko - wszyscy to widza - ale jak chciałbys kolego to zmienić - żenada te całe wybory - kabaret

Gość • Niedziela [14.10.2018, 10:55:43] • [IP: 85.221.135.**]

Dużo lepszym pomysłem od budowania budynków socjalnych, które szybko się staną gorącymi punktami miasta i adresem, który dzieciak będzie wstydził się podać w szkole, jest obniżenie podatków dla tych odważnych, którzy rejestrują swój związek w USC, progresywne ulgi podatkowe za każde dziecko oraz w opłatach skarbowych, sadowych, cmentarnych, parkingowych itp. dla legitymujacych się KDR oraz dodatki mieszkaniowe, na RTV i internet i telefon stacjonarny oraz remontowe ! Energetyczne dać tylko tym, którzy oszczędzają energię, wyznaczyć limit, powyżej którego dodatek za wodę, prąd, gaz przepadnie.

BOLOzKryminalnych • Niedziela [14.10.2018, 10:47:53] • [IP: 176.221.123.**]

Ma pan mój głos.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 10:45:59] • [IP: 85.221.135.**]

Ci, których na kupno mieszkania nie stać, wyjeżdżają do Irlandii. Tam kwota wolna od podatku wynosi nie 5% jak u nas, a 50% średniej pensji, a granica ubóstwa okreslona jest na 999 euro na głowę, nie jak u nas 269 euro. Pomoc świadczona rodzinom wychowującym dzieci sprawia, że kraj ten ma najwyższą (mimo silnej emigracji do Stanow) dzietność rodzimą w przeciwieństwie do Niemiec czy Francji, która mają wysoką dzietność, ale uchodzczą.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 10:41:21] • [IP: 82.174.234.**]

Jaka nowa fala jak same suchary

Gość • Niedziela [14.10.2018, 10:26:18] • [IP: 178.238.252.**]

Dorośli w bajki nie wierzą...

Gość • Niedziela [14.10.2018, 10:04:29] • [IP: 80.245.186.**]

obudzili sie na wybory jak zwykle

Gość • Niedziela [14.10.2018, 09:54:31] • [IP: 188.146.165.**]

Ludzie chyba nie bardzo są zainteresowani tanimi mieszkaniami miejskimi. Na budynek miejski był ostatnio chyba trzykrotny nabór i ledwo uzbierano chętnych. Jak pan to wytłumaczy?

Gość • Niedziela [14.10.2018, 09:38:44] • [IP: 37.248.215.*]

Wio kłamco komuchu